МОК обмисля няколко варианта за Олимпиадата в Токио

10.09.2020 г. 10:10:52 ч.
/
МОК обмисля няколко варианта за Олимпиадата в Токио
Международният олимпийски комитет (МОК) обмисля няколко различни варианта за провеждането на летните Олимпийски игри в Токио през следващата година, съобщи след заседание на Изпълкома на организацията президентът Томас Бах, предаде БНР. 
"Ситуацията се променя с всеки изминал ден. Има рестрикции за пътуване почти навсякъде по света. Това е пример за директно влияние върху нашите планове, защото не знаем точно какво да очакваме. Работната група трябва да подготви различни сценарии. Никой сега не знае каква ще бъде обстановката през следващата година. Никак не е лесно. В следващите седмици ще проведем интензивни дискусии за мерките срещу Ковид-19. Спазването на социална дистанция със сигурност е един от въпросите, които обсъждаме", коментира Бах. 
"Следим и въпросите с развитието на бързите тестове и на ваксините. Те могат да изиграят съществена роля до следващата година и също да окажат влияние на плановете ни. Но на този етап е прекалено рано да говорим за някакъв окончателен вариант или определянето на краен срок за него. Единственото, което можем да заявим, е, че ще направим необходимото Игрите за бъдат безопасни за всички участници", допълни той. 
Олимпиадата в Токио беше отложена с една година заради пандемията от коронавирус. Тя трябва да се проведе от 23 юли до 8 август 2021 година.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта



Яндекс.Метрика