Момчил Петков с реми в четвъртия кръг на шахматната Олимпиада

15.09.2024 г. 11:17:28 ч.
/
Възпитаниците на капитана ни Кирил Георгиев постигнаха трети успех от четири двубоя на шахматната Олимпиада в Будапеща, побеждавайки този път Шотландия с 3:1 точки. Иван Чепаринов получи почивка, а на негово място латвиецът с български паспорт Аркадий Найдич се справи с Андрю Грийт. Мартин Петров надигра с белите фигури Хамиш Олсън, а другите ни двама представители направиха ремита - Момчил Петков и Григор Григоров съответно срещу Гордън Уолдхаузън и Йейн Гурлей.

Женският национален отбор на България допусна първо поражение на Олимпиадата. В унгарската столица европейските шампионки от Будва отстъпиха на фаворита Узбекистан с 1,5:2,5 точки.

Мъжете ни са 42-и в генералното класиране след първите четири кръга, докато жените заемат 15-та позиция с актив от 12 точки. Индия и Китай са съответно лидери при мъжете и жените.

Днес е петият кръг от турнира, като съперник на мъжкия тим е Исландия, а момичетата се изправят срещу Латвия.