Начало >Добруджа >Общество

Момиче от Добрич с първо място на Национален конкурс за есе "За да няма жертви на пътя"

04.11.2016 г. 09:22:12 ч.
/
Момиче от Добрич с първо място на Национален конкурс за есе "За да няма жертви на пътя"
Седмокласничка от Добрич спечели първо място на Национален конкурс за есе "За да няма жертви на пътя". В софийското училище "Елисавета Багряна" възпитаничката на СУ „П.Р. Славейков“ Лидия Лазарова получи първа награда за есето си "Край пътя" във възрастова група 5-8 клас. Конкурсът е иницииран в памет на двете загинали деца край Ловешкото село Лесидрен през лятото на 2015 година. Вили и Марино бяха прегазени при гонка на автомобили край селото, в което са прекарвали лятната си ваканция. Чрез конкурса учителите на младежите от Троянското СУ "Васил Левски" и Софийското СУ "Елисавета Багряна" актуализират проблема за безопасността по пътищата на България сред учениците от цялата страна. Учениците, писали по темата, са направили и предложения за законови промени, които стават част от петиция, връчена в петък на представители на различни висши институции. 
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика