Мъж нападна ученици на спирка в Япония, уби двама и рани 18

28.05.2019 г. 10:54:36 ч.
/
Мъж нападна ученици на спирка в Япония, уби двама и рани 18
Мъж нападна с нож ученици на автобусна спирка в Токио, Япония, предадоха световните агенции. Кървавата атака е станала в жилищния район Кавазаки. Ранени са 18 души, има двама загинали - 12-годишно момиче и мъж на 39 години. 16 от ранените са ученички. Според първоначалната информация нападателят намушкал и себе си във врата, след което е бил арестуван, а по-късно е починал.  
Сигнал за нападението е получен в 7:44 ч местно време. Шофьор на училищен автобус е станал свидетел на атаката. Той съобщава, че видял мъжа да се приближава към наредените на опашка деца. Нападнал ги, докато се качвали в автобуса, който е трябвало да ги превози до частно училище наблизо.
Причината за атаката не е известна. На мястото на престъплението са намерени два ножа.
Снимка:webnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика