Мъж разби 126-годишна статуя при опит да си направи селфи

13.05.2016 г. 13:29:26 ч.
/
Мъж разби 126-годишна статуя при опит да си направи селфи
Млад мъж разби на парчета статуя на 126 години при опит да си направи селфи. Туристът се опитал да се снима със статуята на португалски крал, разположена на пиедестал пред богато украсената жп гара Росио в центъра на Лисабон, пише profit.bg.
Той се разхождал в района точно преди полунощ във вторник, когато статуята се разбила на парчета. Човекът се опитал да избяга, но бил заловен от полицията. В момента той очаква явяване пред съда.
Статуята с размерите на дете е поставена в ниша между две подковообразни арки на входа на гарата. Завършено през 1890 г., мястото е защитен паметник на културата в Португалия.
Дом Себастиао, чията статуя вече не съществува, управлява страната в периода между 1557 и 1578 г. Той е трагична фигура в португалската история. Умира в битка на 24 години по време на поход към Мароко.
Тялото му никога не е идентифицирано, което води до легендата, че той един ден ще се завърне, ще предяви претенции към престола си и ще спаси Португалия от беда.
Снимка:img.blesk.cz
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика