Мъже се качват на токчета срещу насилието над жени

18.03.2017 г. 09:31:19 ч.
/
Мъже се качват на токчета срещу насилието над жени
Мъже се качват на токчета пред НДК днес, за да привлекат вниманието на обществото върху насилието над жени. Международната кампанията "Извърви километър в нейните обувки" ще се проведе за пети път от 11 ч., съобщават от Българския фонд за жените. 
Зад каузата застава и Рут Колева, а участниците ще получат специални билети за благотворителната прожекция на филма "Маската, с която живееш".  Според изследване на Агенцията за основните права на ЕС от 2014 г., 28 на сто от жените в България са преживели физическо или с*ксуално насилие след 15-годишна възраст, а повече от половината анкетирани (56 процента) не знаят за съществуването на специализирани институции и услуги в защита на пострадалите.  С шествието организаторите искат да насочат вниманието на обществото и институциите към нуждата от незабавна ратификация на т.нар. Истанбулска конвенция - единственият международен документ, който цели пълното елиминиране на насилието срещу жените и домашното насилие. Тя изисква от държавите да приемат в националните си законодателства и да прилагат три групи мерки: превенция на насилието, защита на жертвите и наказателно преследване на извършителите.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика