На първичния вот в Ню Йорк побеждават Клинтън и Тръмп

20.04.2016 г. 09:14:11 ч.
/
На първичния вот в Ню Йорк побеждават Клинтън и Тръмп
В Ню Йорк, на първичните избори за президентската кампания в САЩ, при демократите победи Хилари Клинтън, а при републиканците Доналд Тръмп, предадоха информационните агенции.   
Броенето на гласовете продължава, но според предварителните данниКлинтън получава 61% процента от гласовете, а конкурентът й за номинацията на Демократическата партия Бърни Сандърс - 38%.
Прогнозите на CNN преди вота сочеха значително по-малка разлика между двамата:  52% за Клинтън срещу 48% за Сандърс.
„Благодаря, Ню Йорк! Доверихте ми се преди 16 години, днес отново. Никога няма да престана да се боря за вас.” – написа бившият държавен секретар в профила си в Twitter.
При републиканците убедителна победа спечели Доналд Тръмп, както сочеха прогнозите. Според предварителните данни, разликата между него и Тед Круз е около 30%, а Джон Кейсик остава на третото място.   
„Благодаря, Ню Йорк! Обичам ви!” – обърна се Тръмп към избирателите от щата, смятан за негов бастион.  
Снимка:a.abcnews.go.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика