Начало >Добруджа >Общество

На среща в ДГ №8 "Бодра смяна" обсъдиха проблемите на пътната безопасност (ВИДЕО)

19.11.2016 г. 11:40:12 ч.
/ ИА Добруджа
На среща в ДГ №8 "Бодра смяна" обсъдиха проблемите на пътната безопасност (ВИДЕО)
Родителите на децата, посещаващи ДГ №8 "Бодра смяна" дискутираха на нарочна среща заедно с представители на СНЦ "България Вита" проблемите на пътя, безопасността, неправилно паркиращите и непознаващите Закона за движението по пътищата пешеходци.
С помощта на игри, снимки и видеоматериали щебъдат запознати и малчуганите през Седмицата на пътната безопасност, като ще бъде наблегнато на правилното пресичане на пътното платно, местата, на които имаме право да го правим, как и кога ни е позволено. Родителите получиха исканията на децата - на какво да бъдат научени, за да са примерни пешеходци. Децата, родителите и персонала бяха поканени да присъстват на заупокойната литургия в неделя в памет на жертвите при ПТП. 
Панихидата в памет на загиналите по пътищата, във връзка със Световния ден за възпоменание на жертвите по пътя, ще се отслужи в храм "Св. Троица" пред Оброчния кръст на 20 ноември /неделя/ от 11:00 часа. 

Репортаж на Павлина Живкова

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика