С тържествена церемония в зала „Добрич“ бяха връчени Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. Отличията са за постигнати високи резултати в местното самоуправление, образователното дело, читалищната дейност, както и за принос в развитието на земеделския сектор и бизнеса.
Наградите бяха връчени от кмета на Община Добричка Соня Георгиева, която преди това произнесе тържествено слово.
В категория „Най-добро кметство за 2025 г.“ беше отличено кметство с. Владимирово с кмет Антоанета Стамова.
За „Най-добро населено място с кметски наместник за 2025 г.“ беше отличено с. Врачанци с кметски наместник Мирослав Марков.
В категория „Най-добро училище за 2025 г.“ отличието получи Основно училище „Неофит Рилски“ в с. Ловчанци с директор Боянка Куртева. Училището е най-старото училище в област Добрич, основано през 1845 г., в което днес се обучават 41 ученици от три населени места.
В категория „Най-добра детска градина за 2025 г.“ беше отличена детска градина в с. Царевец с директор Галя Митева.
В категория „Най-добро читалище за 2025 г.“ отличието получи НЧ „Просвета 1940 г.“ в с. Плачидол с читалищен секретар Росица Йорданова.
В раздела за принос към развитието на общината бяха отличени няколко представители на земеделския сектор. „Триоагро“ ООД от с. Ловчанци с управител Георги Киров получи награда за постигнати високи резултати в растениевъдството и дългогодишна дейност в земеделието.
В категория „Животновъд за 2025 г.“ беше отличен Красимир Колев от с. Дебрене.
Земеделска кооперация „Цар Самуил“ от с. Самуилово също беше отличена за високи производствени и финансови резултати и устойчиво развитие на растениевъдството.
Бяха връчени и две специални награди на кмета на Община Добричка.
Първата отличена е Зорница Георгиева от с. Паскалево – първата и единствена в България жена лицензиран оръжеен майстор. Тя е отличена за майсторство, отдаденост и принос към съхраняването на традициите чрез реставрация на исторически оръжия.
Втората специална награда получи Росица Ялъмова-Илиева от с. Плачидол – приемен родител с дългогодишен опит, отгледала и подкрепила няколко деца в рамките на приемната грижа. Тя е носител и на националната награда „Спасители на детството“.
След церемонията празничната програма продължи с концерт на дует „Шик“.
Сред гостите на празничното събитие бяха Руслан Томов – Областен управител на област Добрич, Георги Коев – председател на Добрички общински съвет, Наталия Киселова Председател на НС от началото на дек.2024 г до края на окт.2025 г., Валентин Димитров – кмет на Община Генерал Тошево, Павел Павлов – заместник-кмет на Община Добрич, Красимир Николов – председател на Общински съвет – Добрич, подполковник Генади Генов – началник на Военно окръжие – Добрич и д-р Георги Желязков – изпълнителен директор на МБАЛ-Добрич.
Делегация от Украйна – от село Бановка, Кметове, кметски наместници, общински съветници, почетни граждани, жители и гости на общината.
Наградите бяха връчени от кмета на Община Добричка Соня Георгиева, която преди това произнесе тържествено слово.
В категория „Най-добро кметство за 2025 г.“ беше отличено кметство с. Владимирово с кмет Антоанета Стамова.
За „Най-добро населено място с кметски наместник за 2025 г.“ беше отличено с. Врачанци с кметски наместник Мирослав Марков.
В категория „Най-добро училище за 2025 г.“ отличието получи Основно училище „Неофит Рилски“ в с. Ловчанци с директор Боянка Куртева. Училището е най-старото училище в област Добрич, основано през 1845 г., в което днес се обучават 41 ученици от три населени места.
В категория „Най-добра детска градина за 2025 г.“ беше отличена детска градина в с. Царевец с директор Галя Митева.
В категория „Най-добро читалище за 2025 г.“ отличието получи НЧ „Просвета 1940 г.“ в с. Плачидол с читалищен секретар Росица Йорданова.
В раздела за принос към развитието на общината бяха отличени няколко представители на земеделския сектор. „Триоагро“ ООД от с. Ловчанци с управител Георги Киров получи награда за постигнати високи резултати в растениевъдството и дългогодишна дейност в земеделието.
В категория „Животновъд за 2025 г.“ беше отличен Красимир Колев от с. Дебрене.
Земеделска кооперация „Цар Самуил“ от с. Самуилово също беше отличена за високи производствени и финансови резултати и устойчиво развитие на растениевъдството.
Бяха връчени и две специални награди на кмета на Община Добричка.
Първата отличена е Зорница Георгиева от с. Паскалево – първата и единствена в България жена лицензиран оръжеен майстор. Тя е отличена за майсторство, отдаденост и принос към съхраняването на традициите чрез реставрация на исторически оръжия.
Втората специална награда получи Росица Ялъмова-Илиева от с. Плачидол – приемен родител с дългогодишен опит, отгледала и подкрепила няколко деца в рамките на приемната грижа. Тя е носител и на националната награда „Спасители на детството“.
След церемонията празничната програма продължи с концерт на дует „Шик“.
Сред гостите на празничното събитие бяха Руслан Томов – Областен управител на област Добрич, Георги Коев – председател на Добрички общински съвет, Наталия Киселова Председател на НС от началото на дек.2024 г до края на окт.2025 г., Валентин Димитров – кмет на Община Генерал Тошево, Павел Павлов – заместник-кмет на Община Добрич, Красимир Николов – председател на Общински съвет – Добрич, подполковник Генади Генов – началник на Военно окръжие – Добрич и д-р Георги Желязков – изпълнителен директор на МБАЛ-Добрич.
Делегация от Украйна – от село Бановка, Кметове, кметски наместници, общински съветници, почетни граждани, жители и гости на общината.















1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

