Начало >Добруджа >Регионални

Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)

26.06.2026 г. 16:17:44 ч.
/
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
С тържествена церемония в зала „Добрич“ бяха връчени Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. Отличията са за постигнати високи резултати в местното самоуправление, образователното дело, читалищната дейност, както и за принос в развитието на земеделския сектор и бизнеса.

Наградите бяха връчени от кмета на Община Добричка Соня Георгиева, която преди това произнесе тържествено слово.
В категория „Най-добро кметство за 2025 г.“ беше отличено кметство с. Владимирово с кмет Антоанета Стамова.
За „Най-добро населено място с кметски наместник за 2025 г.“ беше отличено с. Врачанци с кметски наместник Мирослав Марков.
В категория „Най-добро училище за 2025 г.“ отличието получи Основно училище „Неофит Рилски“ в с. Ловчанци с директор Боянка Куртева. Училището е най-старото училище в област Добрич, основано през 1845 г., в което днес се обучават 41 ученици от три населени места.
В категория „Най-добра детска градина за 2025 г.“ беше отличена детска градина в с. Царевец с директор Галя Митева.
В категория „Най-добро читалище за 2025 г.“ отличието получи НЧ „Просвета 1940 г.“ в с. Плачидол с читалищен секретар Росица Йорданова.
В раздела за принос към развитието на общината бяха отличени няколко представители на земеделския сектор. „Триоагро“ ООД от с. Ловчанци с управител Георги Киров получи награда за постигнати високи резултати в растениевъдството и дългогодишна дейност в земеделието.
В категория „Животновъд за 2025 г.“ беше отличен Красимир Колев от с. Дебрене.
Земеделска кооперация „Цар Самуил“ от с. Самуилово също беше отличена за високи производствени и финансови резултати и устойчиво развитие на растениевъдството.

Бяха връчени и две специални награди на кмета на Община Добричка.
Първата отличена е Зорница Георгиева от с. Паскалево – първата и единствена в България жена лицензиран оръжеен майстор. Тя е отличена за майсторство, отдаденост и принос към съхраняването на традициите чрез реставрация на исторически оръжия.
Втората специална награда получи Росица Ялъмова-Илиева от с. Плачидол – приемен родител с дългогодишен опит, отгледала и подкрепила няколко деца в рамките на приемната грижа. Тя е носител и на националната награда „Спасители на детството“.

След церемонията празничната програма продължи с концерт на дует „Шик“.

Сред гостите на празничното събитие бяха Руслан Томов – Областен управител на област Добрич, Георги Коев – председател на Добрички общински съвет, Наталия Киселова Председател на НС от началото на  дек.2024 г до края на  окт.2025 г., Валентин Димитров – кмет на Община Генерал Тошево, Павел Павлов – заместник-кмет на Община Добрич, Красимир Николов – председател на Общински съвет – Добрич, подполковник Генади Генов – началник на Военно окръжие – Добрич и д-р Георги Желязков – изпълнителен директор на МБАЛ-Добрич.
Делегация от Украйна – от село Бановка, Кметове, кметски наместници, общински съветници, почетни граждани, жители и гости на общината.

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
Ден на отворените врати в Исторически музей – Генерал Тошево
Ден на отворените врати в Исторически музей – Генерал Тошево
Мъж от Силистра получи наказание за участие в престъпна група и още три престъпления
Мъж от Силистра получи наказание за участие в престъпна група и още три престъпления



Яндекс.Метрика