На всеки 20 минути загива човек на пътя в ЕС, най-много са жертвите в България и Румъния

29.03.2016 г. 09:23:19 ч.
/
На всеки 20 минути загива човек на пътя в ЕС, най-много са жертвите в България и Румъния
Все повече и повече хора умират в инциденти по пътищата в Европейския съюз, пише австрийският вестник Der Standart.
Изданието, цитирано от "Фокус" се позовава на данни от доклад на Европейската комисия за пътната безопасност, който ще бъде публикуван официално в сряда.
За първи път от 2001 г. насам през изминалата година се наблюдава ръст на броя на жертвите в пътнотранспортни произшествия. Общо 26 хил. жертви за страните от Общността означава, че в 28-те държави-членки на ЕС средно на ден загиват по 71 души - или по един на всеки 20 минути. Освен това според доклада 76 % от жертвите в движението по пътищата са мъже.
Съгласно данните от Брюксел повечето инциденти с фатален край са регистрирани в България и Румъния (95 жертви на един милион души и в двете държави), следвани от Латвия (94). Най-малко са в Малта, Швеция, Холандия и Великобритания, където броят им не надхвърля 30 души.
Снимка:media.licdn.com
Източник:Добруджа ТВ

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика