Над 3000 мигранти самоволно са напуснали центровете, обяви Петя Първанова

23.03.2017 г. 15:47:24 ч.
/
Над 3000 мигранти самоволно са напуснали центровете, обяви Петя Първанова
Спокойна е обстановката в центровете за бежанци в България. Това заяви Петя Първанова директор на Агенцията за бежанците пред БНР. Над 3000 мигранти самоволно са напуснали центровете и тяхната процедура по предоставяне на статут е прекратена.
Във всички центрове за бежанци на територията на страната са заети 57% от целия капацитет. Това са 2980 чужденци, които са в процедура по международна закрила. Спокойна е обстановката. Няма инциденти, които да са се случили и да ни притесняват. Основно хората в тези центрове са от Афганистан, Сирия и Ирак.
Решението за предоставяне или отказ на статут е краят на една процедура, която трае между 2 и 6 месеца, тоест тези лица не са пристигнали сега, посочи още Първанова.
Статистиката към средата на март е 221 предоставени статута на бежанец и 185 хуманитарни статута.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика