Начало >Добруджа >Регионални

Над 750 елхи продадоха стопанствата от СИДП

17.01.2023 г. 09:08:59 ч.
/
Над 750 елхи продадоха стопанствата от СИДП
Над 750 коледни елхи продадоха стопанствата от СИДП през декември 2022г., като 170 са тези със запазена коренова система, а над 530 са отсечените. 41 дръвчета са дарени на училища, детски градини и социални институции, по молба на техните директори.
През миналата година най-много елхи са реализирани на пазара от ДГС-Върбица – 281 броя, следвани от ДГС-Преслав със 144 броя и ДЛС-Балчик с 97 дръвчета. Много добри продажби отчитат още от ДГС-Търговище, ДГС-Шумен и ДГС-Добрич.
 Министерството на земеделието обвърза кампанията за продажба  на коледни дръвчета с опазването на горите в България. За всяка продадена елха ще бъдат залесени 10 нови фиданки, като в засаждането на територията на СИДП ще участват ученици и студенти от региона.
 

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика