Начало >Добруджа >Общество

Наредба за символите и отличията преди Коледа може би

29.11.2016 г. 15:17:36 ч.
/
Наредба за символите и отличията преди Коледа може би
 Наредбата за символите и отличията на Община град Добрич, ще почака приемане евентуално на сесията на 20 декември. След  подробно представяве и още по- подробно обсъждане Наредбата внесена от председателя на ОбС-Добрич Иво Пенчев бе върната за нанасяне на  корекции. Ако общинските съветници бяха участвали в общественото обсъждане или направените в комисиите предложения бяха подадени на вносителя, може би щяхме да ги поздравим с новата за първи път направена Наредба. Председателят на временната комисия за изготвяне статут за почетен гражданин  мотивира  изработването на новия документ и посочи спорните моменти. Сред тях броят на членовете на комисия по  избор на почетен гражданин, даване на ново отличие – носител на почетен знак, искане на съгласие за номиниране на почетен гражданин, административни наказания за оскверняване на символите, право на глас на почетните граждани по време на сесия и декларация за принадлежност към ДС. По всички казуси имаше различни мнения и предложения.  Затова предложението на Божанка Вуцова за оттегляне на докладната дойде като най-разумно решение.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика