Не се разбраха за кабинет на реформаторите

20.12.2016 г. 15:09:38 ч.
/ ИА Добруджа
Не се разбраха за кабинет на реформаторите
След няколко часа разговори преговарящите излязоха пред медиите и обявиха, че имат различия и отиваме към предсрочни избори.
За нас никога не е била самоцел властта, обяви зам.-председателят на ГЕРБ и председател на Парламентарната група на партията Цветан Цветанов пред журналистите в Народното събрание.
Има теми, по които отделните партии не са могли да намерят допирни точки.
Цветанов благодари на Реформаторския блок (РБ) и Патриотичния фронт (ПФ) за проведения конструктивен диалог в опит да се направи кабинет. Нагласата на хората била за предсрочни избори. 
Найден Зеленогорски посочи, че е направен опит в тези няколко дни да се намери златното сечение. Очевидно е, че това не се получи. Положихме всички усилия, обобщи той.
Реформаторите настоявали за съдебната реформа, антикорупционния закон. Те констатираха, че не могат да постигнат целите си в рамките на този парламент.
Валери Симеонов отчете добронамереността и диалога. Той очаква важните теми за ПФ да се реализират в следващия парламент - борбата с битовата престъпност, енергетиката и повишаване на пенсиите.
Припомняме, че днес се проведе поредният кръг преговори за съставяне на кабинет в рамките на 43-то Народно събрание. Разговорите се състояха в стаята на ГЕРБ. От страна на домакините присъстваха Цветан Цветанов и Владислав Горанов. Патриотите бяха представени от Валери Симеонов и Красимир Каракачанов. Малко по-късно към тях се присъедини и лидерът на "Атака" Волен Сидеров.
Реформаторите също имаха свои хора, сред които и спряганият за премиер Румен Христов.
Вчера кръгът от преговори завърши с информацията, че се водят разговори за съставяне на програма, по която правителството с мандат на реформаторите да работи. ГЕРБ обявиха, че са съгласни да дадат министри, но премиерът да бъде на реформаторите. Тази сутрин лидерът на БЗНС и военен министър в оставка Николай Ненчев обяви, че реформаторите са готови с предложението за министър-председател. 
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Започва санкционирането на търговци за необосновано покачване на цените, проверките се засилват
Започва санкционирането на търговци за необосновано покачване на цените, проверките се засилват
"Булгаргаз" предложи поевтиняване на природния газ за декември
"Булгаргаз" предложи поевтиняване на природния газ за декември
Премиерът: Очакваме третия транш от НПВУ, който е близо 1,6 млрд. евро, да постъпи в рамките на годината
Премиерът: Очакваме третия транш от НПВУ, който е близо 1,6 млрд. евро, да постъпи в рамките на годината
„ГЛАСЪТ НА БАЩИТЕ“ заведе иск за дискриминация срещу всички български съдилища
„ГЛАСЪТ НА БАЩИТЕ“ заведе иск за дискриминация срещу всички български съдилища



Яндекс.Метрика