Нено Димов остава в ареста

11.01.2020 г. 16:13:58 ч.
/
Нено Димов остава в ареста
Министърът на околната среда и водите в оставка Нено Димов остава в ареста. Това реши Специализираният съд, предаде репортер на БГНЕС.

Мярката взета за Димов е „задържане под стража”. Определението не е окончателно и може да се обжалва пред апелативния спецсъд.

Нено Димов е в ареста, след като беше обвинен в умишлена безстопанственост заради водната криза в Перник.

Министър Нено Димов подаде оставка от поста в МОСВ от ареста, а премиерът Борисов я прие. Той е обвинен в качеството си на министър на околната среда и водите за умишлена безстопанственост, довела до водната криза в Перник.

Според прокуратурата Нено Димов не е изпълнил задълженията си да прекрати подаването на вода за промишлени нужди, въпреки че 23 месеца поред е бил информиран, че притокът в язовир “Студена” е значително по-малък от разхода на вода. Според наблюдаващия прокурор Ангел Кънев, ако бъде на свобода Нено Димов може да повлияе на свидетели, както и на събирането на доказателства или да извърши друго престъпление.

Предстои оставката му да бъде гласувана и от Народното събрание в първите дни след зимната ваканция на депутатите. Димов е поредният министър, който изпада от кабинета “Борисов 3”. Той беше в управлението от квотата на Обединени патриоти, предложен от ВМРО на вицепремиера Красимир Каракачанов.
Снимка:БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
МВР с данни кои партии са купували гласове
МВР с данни кои партии са купували гласове
ПЪРВИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕКЗИТПОЛ - Кой влиза в 52-рия парламент?
ПЪРВИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕКЗИТПОЛ - Кой влиза в 52-рия парламент?
Георги Кандев: 181 сигнала са подадени до момента, образувани са 13 досъдебни производства
Георги Кандев: 181 сигнала са подадени до момента, образувани са 13 досъдебни производства
ЦИК: Избирателната активност е 12,12% - най-много са гласувалите във Враца
ЦИК: Избирателната активност е 12,12% - най-много са гласувалите във Враца



Яндекс.Метрика