Начало >Добруджа >Общество

Незаконна сеч в ДГС „Добрич” разкриха горските стражари

26.02.2019 г. 09:15:34 ч.
/
 Незаконна сеч в ДГС „Добрич” разкриха горските стражари
При интензивните проверки на територията на ДГС „Добрич” е разкрита незаконната сеч на общо 9,5 куб. м дърва за огрев. Дървесината е конфискувана, а горските стражари са съставили 10 акта. Задържано е моторно превозно средство, използвано за транспортирането на дървата за огрев.
 Служителите на стопанството системно извършват обход на горите. Завишен е контролът на местата с висока концентрация на нарушения.
 През изминалата седмица на територията на всички 13 горски и 5 ловни стопанства към Североизточно държавно предприятие са извършени общо 900 проверки. 259 от тях са на обекти за добив на дървесина, 248 – на превозни средства, а 393 – на физически лица, 309 от които са ловци. От СИДП апелират гражданите да съдействат за опазването на горите и при съмнения за нарушения да подават сигнали на телефон 112.
Снимка:www.dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Четири жени от област Добрич посетиха европарламента по покана на евродепутата Ивайло Вълчев
Четири жени от област Добрич посетиха европарламента по покана на евродепутата Ивайло Вълчев
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич



Яндекс.Метрика