Нидерландец спечели втория тенис турнир в Добрич от серията АTP Challenger 50 (СНИМКИ)

14.09.2024 г. 14:14:14 ч.
/
Гай Ден Ауден от Нидерландия спечели втория за тази година тенис турнир в Добрич от серията АTP Challenger 50. На финала той победи своя сънародник Йеле Селс с 6:2, 6:3 в мач, продължил  час и 20 минути. Организатор на турнира е ТК „Изида“, а срещите се играха на кортовете на „Изида“ в градския парк.

Наградата на победителя бе връчена от директора на турнира Владислав Матеев. По традиция шампионът получи статуетка, изработена от скулптора Христо Илиев, която представлява умалено копие на статуята на тенисист, която се намира пред кортовете на „Изида“ в градския парк.
Двамата финалисти изказаха своята благодарност към организаторите за перфектната работа и за това, че са направили и невъзможното да приведат в нормално състояние кортовете след поройния дъжд в сряда, който промени и програмата на турнира.

Победителят Ден Айден приключи турнира без загубен сет и в петте си мача, като на четвъртфинала отстрани национала ни Александър Донски.