Начало >Добруджа >Общество

Нищо няма да се предприема преди да се намерят подходящите решения за Болата

07.06.2016 г. 17:26:34 ч.
/
Нищо няма да се предприема преди да се намерят подходящите решения за Болата
Днес няма да можем да вземем конкретно решение на това, което ви вълнува, но със сигурност такова  ще бъде намерено в следващите дни или месеци, каза по време на срещата със жителите на с. Българево зам. министър Бойко Малинов. Срещата бе инициирана след като миналата седмица излезе разпореждане на Министерството на околната среда и водите за ограничаване   достъпа на автомобили до плажа в залива „Болата”.   Нищо няма да бъде предприемано преди да намерим подходящите за възникналата ситуация решения, коментира зам. министърът и увери, че изход от проблема ще се търси  с участието на всички институции. Малинов припомни, че плаж „Болата” се намира в резерват, в който човешките дейности би трябвало  да бъдат ограничени. Поради тази причина,  решенията, които ще се вземат трябва да избегнат конфликт между състоянието, статуса и целите на резервата, категоричен е той.
Преди срещата в залата на читалището на с. Българево, зам. министър Бойко Малинов, областният управител на Добрич Детелина Николова и кметът на Каварна Нина Ставрева посетиха залива и се запознаха на място с неговото състояние.
Знаем, че хората имат поминък тук, знаем и за дейностите, които се осъществяват в резервата. Длъжни сме  да опазваме природата, каза пред жителите на с. Българево Областният управител Детелина Николова.

Коментирайте
Подобни новини
Отиде си селекционерът на хадбалните ни национали - добричлията Илиян Василев
Отиде си селекционерът на хадбалните ни национали - добричлията Илиян Василев
Прогноза за времето в понеделник, 9 февруари
Прогноза за времето в понеделник, 9 февруари
Вестник ГЛАС: Стадион „Дружба“ светна!
Вестник ГЛАС: Стадион „Дружба“ светна!
Драстично застудяване в началото на новата седмица
Драстично застудяване в началото на новата седмица



Яндекс.Метрика