Начало >Добруджа >Регионални

Нов парк и велоалеи искат малките балчиклии

15.10.2015 г. 10:51:43 ч.
/
Нов парк и велоалеи искат малките балчиклии
Проучване “Ако аз бях златната рибка...” се проведе в ОУ “Антим І”, гр. Балчик. В рамките на това проучване шестокласниците  са представили  своите виждания за града си и са предложили по три промени, които биха направили за подобряване на живота в него. 93 % от децата описват Балчик като красив и забавен. 25 % смятат, че е чист и предлагат организиране на акции за почистване на града и плажовете. Учениците желаят нов парк, морска градина, аквапарк, велоалея, спортно училище и дори университет. Резултатите са  били  отчетени в училището пред представител на общинската администрация. Инициативата е част от Проекта “Усмивки на брега”, реализиран от Международната фестивална програма “Приятели на България”, в партньорство с Местната инициативна рибарска група Шабла – Каварна – Балчик. Реализира се по Оперативната програма за развитие на Сектор “Рибарство”, финансирана от Европейския фонд за рибарство и бюджета на Р България.
Най-отговорно участвалите в проучването са получили грамоти, връчени от Ваня Балчева, ръководител на проекта.  
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли



Яндекс.Метрика