Начало >Добруджа >Общество

Новите петима жители от областта с положителен резултат за COVID-19 са на домашно лечение

28.07.2020 г. 13:53:40 ч.
/
Новите петима жители от областта с положителен резултат за COVID-19 са на домашно лечение
Петима жители на област Добрич са с положителни резултати за COVID-19, показват данните в Единния информационен портал. Директорът на Регионална здравна инспекция Добрич и секретар на Областния координационен щаб /ОКЩ/ д-р Светла Ангелова уточни, че се касае за трима мъже на възраст от 29 г. до 61 г. и две жени на възраст 45 г. и 49 г.
                Всички новооткрити болни са поставени на домашно лечение и изолация. Част от тях са установени като контактни лица, а друга част са установени при изследване, направено по желание на самите хора, уточни д-р Ангелова. В рамките на днешния ден се извърлшва епидемиологичното проучване на техните контакти и всички лица ще бъдат установени и карантинирани, каза още директорът на РЗИ Добрич.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика