Няма да има коледни добавки за пенсионерите

14.11.2014 г. 08:56:00 ч.
/ ИА Добруджа
Няма да има коледни добавки за пенсионерите
Министърът на финансите в новото правителство Владислав Горанов съобщи, че тази година няма да има коледни добавки за пенсионерите, предаде "Нова" телевизия. "Всеки иска да е добър и благороден. Има право да е добър, когато го прави със свои средства. Аз благороден с чужди средства не искам да бъда", заяви Горанов.
Той бе категоричен, че добавки няма да бъдат отпуснати и допълни, че "ако съберем приходи догодина, направим бюджет без дефицит, може да си позволим да сме широкоскроени".
Думите му са в разрез със заявеното от вицепремиера и социален министър Ивайло Калфин при встъпването му в длъжност. Тогава той каза, че ще настоява пенсионерите да получат коледни добавки и поиска срок от една седмица, за да разбере какви са възможностите за това.
Попитан от Диана Найденова дали е съгласен с Калфин, че трябва да се увеличат плащаните за осигуровки средства, финансовият министър каза: "За нас темата за промяна с данъци и осигуровки не стои".

Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика