Няма да оставим България без руското синьо гориво, обяви Москва

31.12.2015 г. 15:44:24 ч.
/ ИА Добруджа
Няма да оставим България без руското синьо гориво, обяви Москва
Няма да оставим България без руското синьо гориво. Това се казва вофициално изявление на Министерството на външните работи на Русия.

То е по повод коментарите, че руската компания „Газпром експорт” не е потвърдила доставките на природен газ от 1 януари за „Овъргаз”, който е доставчик на битовите абонати у нас.

От руското външно цитират „Газпром”, които заявяват, че доставките на руски природен газ за България продължават безпроблемно по линия на държавната ни компания „Булгаргаз”. Обемите са нормалните – 3 млрд. куб./метра – каквито са годишните потребности на страната.

Те могат и да бъдат увеличени, изтъкват от руското външно министерство.

От текста става ясно все пак, че проблеми между Газпром и Овъргаз има:

„С компанията „Овъргаз”, чието сътрудничество осигурява едва 10 % от годишното потребление на газ”, продължават преговорите за изчистване на натрупали се през последните години търговски въпроси”, заявява Москва.
Снимка:media.news.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"



Яндекс.Метрика