Няма пострадали българи при атентата в Кабул

31.05.2017 г. 08:48:14 ч.
/ ИА Добруджа
Няма пострадали българи при атентата в Кабул
При взрив в Кабул има над 60 цивилни жертви. Няма пострадали български дипломати при атентата в Кабул, съобщи пред Нова телевизия военният министър Красимир Каракачанов.
Тази сутрин в 6,50 българско време е избухнала бомба пред сградата на германското посолство, което се намира на 500 м от българската дипломатическа мисия. Пострадала е само сградата на българското посолство, но не и нашите служители. Повечето жертви са станали хора, преминаващи по улицата.
България има 11 военни в Кабул. Няма пострадали български военни и дипломати, потвърди министър Каракачанов. Това е от големите атентати, в близко време не е имало подобен атентат, категоричен бе той. Страната ни има военен контингент от 108 души, от тях 98 в Кандахар.
Според агенция Пажвак, цитирана от РИА Новости, от взрива са ранени над 100 души. Взривът от тази сутрин е недалеч от президентския дворец и сградите на чуждестранните дипломатически мисии. Много здания са повредени, избита са прозорци и врати.
По информация на Ройтерс пред посолството на Германия се е взривил автомобил. От взрива е повредена и сградата на агенция Синхуа в афганистанската столица Кабул.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика