Начало >Добруджа >Общество

НСИ: Увеличава се броя на наетите лица в област Добрич

18.05.2016 г. 10:30:50 ч.
/ ИА Добруджа
НСИ: Увеличава се броя на наетите лица в област Добрич
Наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Добрич към края на март 2016 г. са се увеличили с 2.4 хил. или с 6.6% спрямо края на декември 2015 г., като достигат 39.0 хиляди, съобщават от Националния статистически институт (НСИ). 
По предварителни данни спрямо края на четвъртото тримесечие на 2015 г. наетите лица в обществения сектор намаляват с 0.1% (до 10.4 хил.), а в частния сектор броят им нараства с 9.3% (до 28.6 хиляди).
В края на март 2016 г. наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Добрич са с 4.2%, или с 1.6 хил. по-малко в сравнение със същия период на предходната година,
като намалението в обществения сектор е с 3.6%., докато в частния сектор има увеличение на наетите е със 7.4%. 
 
Снимка:reporter.mk

Коментирайте
Подобни новини
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"



Яндекс.Метрика