Начало >Добруджа >Общество

Областна комисия „Военни паметници“ проведе заседание

12.09.2025 г. 17:20:10 ч.
/
Областна комисия „Военни паметници“ проведе заседание
Днес областният управител Живко Желязков свика и проведе заседание на Областна комисия „Военни паметници“ във връзка с постъпило предложение от Община Тервел.

Пред членовете на Комисията Георги Желев от  Тервел представи предложението – актуализиране на общинския, областния и национален регистър „Военни паметници“ с вписване на две паметни плочи – в с. Кочмар и в гр. Тервел. И двете са посветени на ген. Иван Колев и командваната от него Първа конна дивизия, каза Желев.

След като разгледаха документацията на двата паметника единодушно Комисията гласува предложението да бъде изпратено в Министерство на отбраната. В заседанието участва гл. експерт от МО Радослав Симеонов, който също изказа положително становище и припомни, че една от големите битки, водени от ген. Колев  е била именно край с. Кочмар.
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика