Начало >Добруджа >Общество

Областният управител ще участва в среща на високо ниво по повод Деня на Черно море

31.10.2016 г. 10:20:08 ч.
/
Областният управител ще участва в среща на високо ниво по повод Деня на Черно море
Областният управител Детелина Николова ще участва днес в среща на високо ниво в Бургас, организирана от Министерството на околната среда и водите. Поканени са представители на страните от региона на Черно море, на ЕС, Черноморската комисия, Международната комисия за опазване на река Дунав, местната власт, бизнеса и НПО да обсъдят належащите въпроси във връзка с устойчивото управление на Черноморския регион.
В рамките на форума ще бъдат обменени мнения относно общи усилия, сътрудничество и ангажираност, насочени към подобряване състоянието на морската околна среда на Черно море с цел постигане на устойчиво бъдеще за Черно море. Тази година Международният ден на Черно море отбелязва двадесетата годишнина от подписването на Стратегическия план за действие за опазване на околната среда и възстановяване на Черно море - документ, в който са заложени предизвикателствата и конкретните политически мерки.
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика