Начало >Добруджа >Общество

Областният управител свика заседание на Областна епизоотична комисия

26.02.2019 г. 17:45:06 ч.
/
Областният управител свика заседание на Областна епизоотична комисия
Областният управител Красимир Кирилов изпрати писма и за свикване на заседание на Областна епизоотична комисия във връзка със заповед РД 11-427 от 25.02.2019 г. на изпълнителния директор на Българска агенция по безопасност на храните д-р Дамян Илиев. Поводът е обявен първично възникнал случая на заболяването Африканска чума по дива свиня в землището на община Тервел. В заповедта са определени инфектираната и буферната зони. Заседанието ще се проведе утре (27.02) от 10.00 часа в зала „Европа“ в Областна администрация, като целта е да се набележат и предприемат мерки и действия за неразпространение на болестта.
Снимка:dobrudjatv.net
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
С ремонт за над 2.5 млн. евро Домът за стари хора в Добрич е напълно модернизиран (ВИДЕО)
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич



Яндекс.Метрика