Професионалната гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост (ПГ ТОЛП) в Добрич за първи път беше домакин и организатор на областния кръг на състезанието по безопасност на движението по пътищата. Директорът на учебното заведение инж. Нели Петрова поясни, че надпреварата е финален етап след проведените училищни и общински състезания, като днес се излъчват най-добрите отбори, които ще представят областта на национално ниво.
Инж. Нели Петрова съобщи, че в състезанието са участвали общо осем отбора, разпределени в две възрастови групи – от 5. до 7. клас и от 8. до 10. клас. Ученици от Добрич, Каварна, Тервел и населени места в областта премериха знания и умения както в теоретичната, така и в практическата част.
Програмата започна с официално откриване и запознаване на участниците с правилата. След това те решаваха писмен тест, изготвен от Министерството на образованието и науката.
Практическата част се проведе на паркинга на ритейл парка в Добрич и включваше майсторско управление на велосипед. Всеки състезател премина индивидуално през трасето със защитна екипировка, а резултатите се формираха отборно.
„Целта е да се проведе едно честно и прозрачно състезание, а учениците са добре подготвени“, подчерта инж. Петрова.
Гости на събитието бяха общинските съветници Георги Джендов и Йордан Иванов, които наблюдаваха надпреварата и подкрепиха участниците.
Организаторите изразиха увереност, че победителите ще се представят достойно на националния етап и ще затвърдят знанията и уменията си за безопасно поведение на пътя.

Ето и класирането на 8-те отбора - победители в общинския кръг на Националното състезание по безопасност на движението по пътищата, които премериха сили в Областния кръг:
Първа възрастова група – V–VII клас:
I място – ОУ „Отец Паисий“ – Батово
II място – СУ „Ст. Караджа“ – Каварна
III място – ОУ „Св. Климент Охридски“ – Дуранкулак
Втора възрастова група – VIII–X клас:
I място – ПГАС – Добрич
II място – СУ „Ст. Караджа“ – Каварна
III място – ПГТО „Дочо Михайлов“ – Тервел
Инж. Нели Петрова съобщи, че в състезанието са участвали общо осем отбора, разпределени в две възрастови групи – от 5. до 7. клас и от 8. до 10. клас. Ученици от Добрич, Каварна, Тервел и населени места в областта премериха знания и умения както в теоретичната, така и в практическата част.
Програмата започна с официално откриване и запознаване на участниците с правилата. След това те решаваха писмен тест, изготвен от Министерството на образованието и науката.
Практическата част се проведе на паркинга на ритейл парка в Добрич и включваше майсторско управление на велосипед. Всеки състезател премина индивидуално през трасето със защитна екипировка, а резултатите се формираха отборно.
„Целта е да се проведе едно честно и прозрачно състезание, а учениците са добре подготвени“, подчерта инж. Петрова.
Гости на събитието бяха общинските съветници Георги Джендов и Йордан Иванов, които наблюдаваха надпреварата и подкрепиха участниците.
Организаторите изразиха увереност, че победителите ще се представят достойно на националния етап и ще затвърдят знанията и уменията си за безопасно поведение на пътя.

Ето и класирането на 8-те отбора - победители в общинския кръг на Националното състезание по безопасност на движението по пътищата, които премериха сили в Областния кръг:
Първа възрастова група – V–VII клас:
I място – ОУ „Отец Паисий“ – Батово
II място – СУ „Ст. Караджа“ – Каварна
III място – ОУ „Св. Климент Охридски“ – Дуранкулак
Втора възрастова група – VIII–X клас:
I място – ПГАС – Добрич
II място – СУ „Ст. Караджа“ – Каварна
III място – ПГТО „Дочо Михайлов“ – Тервел



.gif)












1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

