Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич: До края на лятото потребителите ще се завърнат в Дома за стари хора

22.04.2026 г. 15:30:35 ч.
/
Община Добрич: До края на лятото потребителите ще се завърнат в Дома за стари хора
До края на лятото потребителите ще бъдат преместени от комплекс „Грийн палас“ в Дома за стари хора. Това съобщи заместник-кметът „Хуманитарни дейности“ в Община Добрич Владимир Трендафилов на заседанието на ПК „Строителство, инфраструктура и контрол“ днес.

От миналата седмица се монтират вратите в Старческия дом. След 27 април ще започне доставката на оборудването. Поставен е балатумът във всички стаи, обясни Трендафилов.

Ремонтът се изпълнява със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост, а крайният срок за въвеждане на сградата в експлоатация е краят на месец юни, припомни заместник-кметът.

По време на ремонта потребителите на Дома за стари хора са временно настанени в сградата на бившия хотел „Грийн Палас“ в градския парк.


Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика