Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич може да поиска средства от държавата за блок „Добрич“, едва след приключване на строежа му

28.07.2020 г. 14:16:53 ч.
/
Община Добрич може да поиска средства от държавата за блок „Добрич“, едва след приключване на строежа му
Община Добрич може да поиска средства от държавата за обезщетения, едва след окончателно приключване на строително-монтажните работи на блок „Добрич“. За момента нямаме нормативно основание. Това заяви финансовият зам.-кмет Добринка Стоилова в отговор на питане от страна на общинския съветник Иво Пенчев по време на заседание днес.
Стоилова припомни, че съгласно решението на Общинския съвет от февруари 2019 г., община Добрич трябваше да проведе обществена поръчка за довършването на блока с максимална 3,237 млн. без ДДС. След направа такава е сключен договор за 2,563 млн. лева без ДДС. Според взетото решение чрез прехвърляне на право на собственост – общината ще прехвърли свои имоти в жилищната сграда на фирмата изпълнител до изчерпване на дължимите суми. Според предварителната оценка се касае за 18 магазина, 12 апартамента и 12 паркоместа. При приключване на строителството и прехвърляне на собствеността, ще се извърши актуално пазарна оценка на имотите.
500 000 лева без ДДС, които са осигурени чрез краткосрочен банков заем, вече са преведени на изпълнителя. Ако трябва сега да се разплатим и да прехвърлим имотите по цени от 2019, Общината ще остане с 11 апартамента и 12 паркоместа, заяви Добринка Стоилова.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика