Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич организира кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата

12.05.2026 г. 09:32:10 ч.
/
Община Добрич организира кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата
Община Добрич организира поредна кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата. Инициативата ще се проведе на 18 май от 10:00 до 15:00 часа на паркинга на ул. „Страцин“.

В мобилния събирателен пункт гражданите ще могат безплатно да предадат различни видове опасни битови отпадъци, сред които: лекарства с изтекъл срок на годност; бои, латекс, лакове, лепила, смоли, масла и мастила; перилни и почистващи препарати, омекотители и дезинфектанти; замърсени опаковки, съдържащи опасни вещества; препарати за растителна защита и борба с вредители; луминесцентни тръби и термометри; фотографски химикали.

Кампанията ще се осъществи чрез мобилен събирателен пункт със съдействието на „ЕкоСейф“ ООД.
От Общината обръщат внимание, че отпадъците трябва да бъдат предавани с ясен и разпознаваем състав, за да се гарантира безопасното им транспортиране, третиране и обезвреждане.

Припомняме, че по време на последната подобна кампания, проведена на 15 октомври миналата година, в Добрич бяха събрани общо 260 килограма опасни отпадъци.
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич



Яндекс.Метрика