На 30 юни 2026 г. приключва изпълнението на проекта „Интегрирани мерки за екологосъобразна мобилност“, който се реалзиара от община град Добрич. В момента тече процесът по финално отчитане на всички дейности, съобщи на пресконференция ръководителят на проекта Геновева Друмева. Проектът се реализира в партньорство между Община град Добрич, Община Добричка и „Градски транспорт Добрич“ ЕООД. В рамките на проектните дейнсти автопаркът на общинското транспортно дружество е обновен с 9 нови електробуса, оборудвани със съоръжения за хора с увреждания, както и с 8 зарядни станции, които вече са инсталирани и работещи.
С новите придобивки общият брой на електробусите в депото на предприятието достига 13, което позволява пълно обезпечаване на заложените ежедневни маршрути. Проектът обхваща и мерки за подобряване на безопасността на движението. 24 пешеходни пътеки в град Добрич и 24 пешеходни пътеки в Община Добричка са изцяло модернизирани. Монтирани са нови стълбове с фотоволтаични панели, които осигуряват осветление над пешеходните зони. Извършено е и обновяване на хоризонталната маркировка (зебрите).
Целта на инициативата е повишаване качеството на живот в Община град Добрич чрез подобряване на условията за движение и намаляване на вредните емисии в атмосферата.
Зам.-кметът Павел Павлов подчерта, че това е вторият пореден проект с подобни цели, реализиран от общината. По думите му в рамките на Концепцията за интегрирани териториални инвестиции вече има подписан договор и в момента текат процедури. Надявам се, че съвсем скоро по улиците на Добрич ще се движат още нови електробуси, заяви още той.
Репортаж на Даниела Русева и Михаил Добромиров
С новите придобивки общият брой на електробусите в депото на предприятието достига 13, което позволява пълно обезпечаване на заложените ежедневни маршрути. Проектът обхваща и мерки за подобряване на безопасността на движението. 24 пешеходни пътеки в град Добрич и 24 пешеходни пътеки в Община Добричка са изцяло модернизирани. Монтирани са нови стълбове с фотоволтаични панели, които осигуряват осветление над пешеходните зони. Извършено е и обновяване на хоризонталната маркировка (зебрите).
Целта на инициативата е повишаване качеството на живот в Община град Добрич чрез подобряване на условията за движение и намаляване на вредните емисии в атмосферата.
Зам.-кметът Павел Павлов подчерта, че това е вторият пореден проект с подобни цели, реализиран от общината. По думите му в рамките на Концепцията за интегрирани териториални инвестиции вече има подписан договор и в момента текат процедури. Надявам се, че съвсем скоро по улиците на Добрич ще се движат още нови електробуси, заяви още той.
Репортаж на Даниела Русева и Михаил Добромиров















1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

