Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич се включва в кампанията NowWeMOVE

10.09.2016 г. 09:15:13 ч.
/ ИА Добруджа
Община Добрич се включва в кампанията NowWeMOVE
Община град Добрич ще се включи в кампанията NowWeMOVE България на Сдружение „BG Бъди активен“ чрез организиране и провеждане на есенните събития Европейски фитнес ден на 15 септември и Европейски ден на спорта в училище на 30 септември.
Инициативите са част от Европейската седмица на спорта, а на национално ниво кампанията NowWeMOVE има подкрепата на Министерството на младежта и спорта, Министерството на здравеопазването и Министерството на образованието и науката.
В инициативата ще се включат и учебните заведения.
На 15  септември, когато ще се отбележи Европейския фитнес ден Община град Добрич ще предостави за безплатно ползване следните фитнес уреди в спортните центрове:
фитнес зала на ул. „Иван Хаджи Вълков“ № 10;
фитнес уреди на открито в Градски парк „Свети Георги“, в Спортен комплекс „Простор“ и до Спортен комплекс „Изида“. 
За Европейския ден на спорта в училище на 30 септември всяко училище има възможността да организира различни събития със спортен характер на упоменатата дата в спортната училищна база според желанията и интересите на учениците. Подадена им е допълнителна информация за регистрацията и условията за участие (www.bgbeaktive.org)
Снимка:spf-bg.com

Коментирайте
Подобни новини
Новото ръководство с призив към феновете да подкрепят „Добруджа“ в днешния мач
Новото ръководство с призив към феновете да подкрепят „Добруджа“ в днешния мач
Времето на 17 август
Времето на 17 август
Вестник ГЛАС: Падналият украински дрон край Кардам
Вестник ГЛАС: Падналият украински дрон край Кардам
Випуск 1996 на ЕГ „Гео Милев“ в Добрич отново се върна в класните стаи
Випуск 1996 на ЕГ „Гео Милев“ в Добрич отново се върна в класните стаи



Яндекс.Метрика