Начало >Добруджа >Общество

Община Добрич: Депото при село Богдан не е причина за димната завеса на територията на града

30.07.2020 г. 14:36:20 ч.
/
Община Добрич: Депото при село Богдан не е причина за димната завеса на територията на града
Пожарът, който възникна на Депото при село Богдан е овладян. Съществуват все още тлеещи участъци на скатовете, но те не са причина за образувалата се димна завеса в Добрич. Действията, които Община Добрич предприе са свързани със запръстяване на Сметището и потушаване на отделните малки огнища. Изпълнени са всички предписания на РИОСВ – Варна. Община Добрич има одобрен проект за рекултивация на село Богдан, който следва да бъде актуализиран след създалата се ситуация. 
В момента комисия на Община Добрич извършва оглед на терени, които биха могли да бъдат причина за дима, който се образува. Проверяват се на място всички участъци и масиви, които могат да бъдат източник на обгазяването. Община Добрич е в непрекъсната връзка с Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ относно пожарната обстановка в Добрич, с Областна дирекция на вътрешните работи и РИОСВ. Всички констатирани сигнали, свързани със замърсяване на въздуха, се предават на компетентните органи и се предприемат действия по тяхното отстраняване. 



Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика