Начало >Добруджа >Регионални

Община Добричка ще изхранва с топъл обяд 240 души

28.09.2017 г. 12:22:25 ч.
/
Община Добричка ще изхранва с топъл обяд 240 души
240 души от 43 села на община Добричка ще получат топъл обяд по линия на Оперативна програма „Осигуряване на топъл обяд-2016-2019 год“. Съветниците дадоха съгласие кметът на община Добричка Тошко Петков да подпише Запис на заповед за осигуряване на 20% от средствата. Общата сума за обезпечението е 31 834 лева.  Сумата за изхранване на социално слаби по програмата е нараснала от 44 хил.лв на 184 хил.лв разясни кметът. Услугата изхранване  е традиционна за общината вече пета година. До сега беше известна като обществена трапезария. От тази година ще се нарича „Топъл обяд“ . Храната ще се подготвя във всичките  13 патронажа в общината в продължение на пет месеца.

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика