Начало >Добруджа >Общество

Община град Добрич се присъединява към кампанията в подкрепа на пациентите с редки болести

24.02.2024 г. 10:01:34 ч.
/
Община град Добрич се присъединява към кампанията в подкрепа на пациентите с редки болести
Община град Добрич се присъединява към кампанията в подкрепа на пациентите с редки болести - „6000 причини за действие“. В Световния ден за борба с редките болести – 29 февруари, ще бъде осветена сградата на Диагностично-консултативен център - 1.
Тя има за цел да повиши информираността на обществото за редките болести, както и да постави ключови въпроси пред компетентните институции, свързани с подобряване на възможностите за навременна диагностика и достъп до съвременно лечение на пациентите.
Кампанията се организира от Асоциацията на научноизследователските фармацевтични производители в България (ARPharM) в партньорство с Българското дружество по нефрология, Българското дружество по детска гастроентерология, хепатология и хранене, Българското дружество по детска офталмология, невроофталмология и офталмогенетика, Българската асоциация по неонатология, Асоциацията на студентите медици в България – София, Националния алианс на хората с редки болести, Българската асоциация за закрила на пациентите и Сдружение за развитие на българското здравеопазване.
 
Снимка:www.namrb.org
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика