Начало >Добруджа >Общество

Общинският фонд „Здраве” одобри подпомагане на млади лекари от болницата

27.10.2020 г. 16:01:52 ч.
/
Общинският фонд „Здраве” одобри подпомагане на млади лекари от болницата
На свое заседание, провело се днес, общинският фонд „Здраве” одобри финансово и социално подпомагане на млади лекари,  които работят в МБАЛ-Добрич. Трима от тях работят в Спешното отделение на болницата, а един в Отделението по физиотерапия. Всички те са постъпили на работа в добричката болница през септември и октомври, като единият от медиците се е дипломирал през септември 2020. Фондът ще поеме транспортните разходи на двама от тях, които ежедневно пътуват от и до Варна. Подпомогната ще бъде и млада лекарка, работеща в  отделението по физиотерапия. Общинският фонд „Здраве” ще покрие разходите й по обучение за придобиване на специалност, както и разходите по месечните такси за детската градина на детето й.
Снимка:bntnews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика