Начало >Добруджа >Общество

Обсъдиха Наредбата за символите и отличията на общината (ВИДЕО)

22.11.2016 г. 17:26:37 ч.
/ ИА Добруджа
Обсъдиха Наредбата за символите и отличията на общината (ВИДЕО)
Няколко предложения направи комисията по Наука и образование, по време на провелото се днес заседание  за обсъждане на  Наредбата за символите и отличията. Едно от тях  е за  отпадането на изискването на декларация за принадлежност към структурите на Държавна сигурност за почетните граждани. Бяха направени предложения за поставяне на знамето на входовете и изходите на града, както и такива, свързани с документите, на които трябва да фигурира гербът на общината.  Друго  предложение  се отнася само за една почетна книга, а не две, както са в момента, като в нея  се вписват удостоените със званието Почетен гражданин и тези, които са удостоени с почетния знак на общината. Към предложението бе добавено, мотивите за удостояването също да бъдат вписвани в нея. Друго предложение е свързано с броя на членовете на Комисията по избор на почетен гражданин. Тя да се състои от 7 души, а представителите в нея на гражданските организации да бъдат  трима. Наредбата забранява използването на символите по начин, по който се уронва престижа на общината. По предложение на Иво Пенчев, председател на общинския съвет,  бе взето решение да не се патентоват знамето и герба на общината, тъй като това ще натовари допълнително общинския бюджет.

Репортаж на Даниела Русева и Павлина Живкова

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Безплатни консултации и информационни материали  в Добрич в Деня за борба с наркотиците
Безплатни консултации и информационни материали в Добрич в Деня за борба с наркотиците
МБАЛ - Добрич получи поредно дарение от Християнска църква „Отворено Небе“
МБАЛ - Добрич получи поредно дарение от Християнска църква „Отворено Небе“
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)



Яндекс.Метрика