Начало >Добруджа >Общество

Обучение по пътна безопасност за ученици ще се проведе в ОУ „Хан Аспарух”

31.10.2019 г. 08:38:35 ч.
/
Обучение по пътна безопасност за ученици ще се проведе в ОУ „Хан Аспарух”
Днес в ОУ „Хан Аспарух”,  ще се проведе обучение чрез беседа и практическо занятие за безопасността при движение на пътя на велосипедисти и товарни автомобили, съобщават от ОД на МВР. Събитието е част от превантивно информационно-обучителната кампания „Виждам те, Виждаш ме”. Тя е част от глобалната инициатива „Спри. Огледай се. Помахай” на ГДНП, съвместно с „Волво груп България” и „Транспрес”.
Особен акцент на кампанията в обучението е запознаването на велосипедистите с „мъртвите” зони на видимост при товарни превозни средства.
За периода 1 ноември – 30 ноември, стартира традиционната акция „Зима”. На събитието днес, от сектор „Пътна полиция” при ОД МВР Добрич, съвместно с официалните партньори на акцията СБА и БЧК, ще обявят началото й.
Снимка:www.briagnews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре



Яндекс.Метрика