Начало >Добруджа >Регионални

Около 50 автомобила се включиха в протестно мотошествие в Генерал Тошево(ВИДЕО)

07.11.2017 г. 13:30:45 ч.
/ ИА Добруджа
Около 50 автомобила се включиха в протестно мотошествие в Генерал Тошево(ВИДЕО)
С мотошествие до Румъния и обратно жителите на Генерал Тошево протестираха отново днес. Около 50 автомобила се включиха в протестното събитие. Въпреки първоначалните притеснения на организаторите, колоната от автомобили бе допусната до граничния пункт, както и да го пресече.
 „Нека  всички да разберат, че ние се борим за чистотата на Добруджа и нямаме никакви интереси. Считаме, че не само община Генерал Тошево, а цяла Добруджа  трябва да бъде запазена от подобен род инвестиции, които ще попречат на  поминъка в региона”, коментира Атанас Атанасов от инициативния комитет.
Протестните действия са по повод инвестиционните намерения на фирмата „Русгеоком БГ” за проучване и добив на природен газ. За 17 декември в община Генерал Тошево  е насрочен и референдум по темата.

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика