ООН разжалва Шарапова, вече не е посланик на добра воля

16.03.2016 г. 09:52:43 ч.
/
ООН разжалва Шарапова, вече не е посланик на добра воля
Уличената в употреба на допинг Мария Шарапова е отстранена от поста си на посланик на добра воля на Организацията на обединените нации. От организацията обявиха, че рускинята няма да участва в никакви планирани събития, докато разследването тече, съобщи "Гардиън".
Тенисистката е в тази си роля от 2007 година насам, а от ООН изказаха благодарността си към нея за помощта. През миналата седмица Шарапова призна, че е взимала забранената от началото на тази година съставка мелдоний и е дала положителна допинг проба през януари, след участието си на Australian Open.
До момента някои от основните спонсори на тенисистката отказаха да продължат съвместната си работа, но въпреки това един от тях се застъпи за нея и заяви, че ще продължи сътрудничеството им.
Снимка:images.indianexpress.com
Източник:Monitor.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика