ООН, САЩ и Франция призоваха към примирие в Нагорни Карабах

03.04.2016 г. 08:48:38 ч.
/
ООН, САЩ и Франция призоваха към примирие в Нагорни Карабах
Генералният секретар на ООН Бан Ки Мун осъди случващото се в размирния регион Нагорни Карабах.  Той призова страните в конфликта към спиране на огъня и диалог. Настоява да се прекрати нарушаването на постигнатото по-рано примирие.  С тревога следи събитията и употребата на сила.  Американският държавен секретар Джон Кери също настоя двете страни да започнат незабавни преговори поради нестабилната обстановка.
 Френският президент Франсоа Оланд заяви, че преговорите нямат алтернатива.  По-рано от ОССЕ също коментираха с тревога последното денонощие там.  Ескалиралият наново конфликт между Азарбайджан и Армения взе най-малко 30 жертви. Все още е трудно да се потвърди официално колко са загиналите.  Според Армения и армията на Нагорни Карабах, от азерска страна са дадени над 200 жертви.  Има данни за загинали деца при нападение срещу училище.

От арменска страна съобщават за най-малко 18 загинали техни военни.
Снимка:alfacdn.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика