Опозицията спечели близо половината места в парламента на Москва

09.09.2019 г. 13:47:28 ч.
/
Опозицията спечели близо половината места в парламента на Москва
Кандидати на опозиция печелят близо половината места в московската градска Дума, сочат окончателните резултати от вота. През вчерашния един ден на гласуване във всичките 85 субекта на Руската федерация бяха произведени избори на различни равнища.

Крайното съотношение управляващи-опозиция в 45-местния парламент на Москва е 24 на 21. Комунистическата партия ще разполага с 13 мандата, а „Справедлива Русия“ и „Яблоко“ – с по три.

Кандидатите на властта участваха във вота като независими, за да се разграничат от губещата популярност управляваща партия „Единна Русия“.
Лидерът на градската организация на партията Андрей Метелски, който е депутат в московската Дума от 2001г. загуби от комуниста Сергей Севостянов.
Управляващите претърпяха неуспех на местните и на частичните парламентарни избори в Хабаровския край, където се класираха трети след либерал-демократите и комунистите.
За сметка на това „Единна Русия“ печели убедително още на първия тур в 16-те региона, където изборите бяха за губернатори.
Снимка:www.khodorkovsky.com
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика