Орбан доволен от избора на Борисов за премиер

06.05.2017 г. 16:09:16 ч.
/ ИА Добруджа
Орбан доволен от избора на Борисов за премиер
Унгарският премиер Виктор Орбан изрази задоволството си от избирането на Бойко Борисов за премиер на България.
В съобщение на Министерския съвет до медиите се отбелязва, че Орбан е поздравил Борисов за третия му мандат начело на изпълнителната власт.
"Изключително съм радостен да видя, че българският народ даде на Вас и Вашата партия - за пореден път - мандат да ръководите държавата", пише Орбан в поздравителния адрес.
Той отбелязва, че е отворен към сътрудничество с цел да се засилят още повече отличните унгарско-български двустранни отношения.
"Готов съм да продължим нашите общи проекти, за да задълбочим нашето икономическо сътрудничество и да развием връзката между нашите нации", добавя унгарският премиер.
Виктор Орбан пожелава на Борисов успех в бъдещия мандат и в отговорната му работа. Изразява надежда, че ще продължи сътрудничеството по въпросите, свързани с бъдещето на Европейския съюз, особено по отношение на мигрантската криза, предвид факта, че и двете държави са положили неимоверни усилия, за да защитят Европа.
"Убеден съм, че заедно, ще бъдем способни да реагираме навременно и ефективно на настоящите и бъдещи европейски и глобални предизвикателства", отбелязва Орбан и добавя, че с нетърпение очаква да се срещне лично в близко бъдеще и да работи отново с Борисов.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЦИК започна подготовка за изборите на 19 април
ЦИК започна подготовка за изборите на 19 април
Служебният кабинет на Гюров прие властта от правителството на Желязков
Служебният кабинет на Гюров прие властта от правителството на Желязков
Кабинетът "Гюров" положи клетва пред Народното събрание
Кабинетът "Гюров" положи клетва пред Народното събрание
Официално: Йотова назначи служебния кабинет "Гюров"
Официално: Йотова назначи служебния кабинет "Гюров"



Яндекс.Метрика