Начало >Добруджа >Общество

Още един лекар е заразен с коронавирус

26.08.2020 г. 16:19:55 ч.
/
Още един лекар е заразен с коронавирус
13 са новорегистрираните положителни резултата за COVID-19 на лица от област Добрич, сочат данните в Единния информационен портал. Секретарят на Областния координационен щаб и директор на Регионална здравна инспекция д-р Светла Ангелова уточни, че положителните пациенти са 9 жени на възраст от 18 г. до 75 г. и четирима мъже на възрастт от 19 г. до 62 г. Една от жените е пациент на УМБАЛ "Св. Марина" - Варна. Три от дамите са изследвани от РЗИ Добрич като контактни лица и пет са направили изследвания по свое желание. Изследваните от РЗИ и тези направили сами тестове са поставени на домашно лечение и изолация. При мъжете РЗИ е взела проба на едно лице като контактно на пациент с положителен резултат, другите трима са си направили изследване по собствено желание без клиника. Сред новорегистрираните пациенти с положителни резултати има един лекар, допълни д-р Ангелова.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Областна администрация

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика