Начало >Добруджа >Общество

От 10 август започва поетапното разполагане на контейнерите на "Екопак" в Добрич

07.08.2020 г. 11:51:22 ч.
/
От 10 август започва поетапното разполагане на контейнерите на "Екопак" в Добрич
От 10 август започва поетапното разполагане на контейнерите на "Екопак" АД, съобщават от Община Добрич.  От 1 август Общината има сключен договор с  фирмата за разделно събиране на отпадъците от опаковки. След като „Екоколект“ АД изтегли своите контейнери, от 10 август (понеделник) започва поетапното разполагане на новите колектори. Съгласно предварителната програма се очаква всички контейнери да бъдат поставени на определените места до края на месеца Август 2020 г.
Броят на площадките за разделно събиране се увеличава от 152 на 160 и преминаваме от 2-контейнерна на 3-контейнерна система за разделно събиране на отпадъците. Всяка точка се състои от три контейнера: син, жълт и зелен, тип „Иглу“ с общ обем 4500 литра. В зелен контейнер ще се събират стъклените опаковки, в жълт – метали и пластмаси, а в син - тези от хартия. Новите контейнери са тип „иглу“ със значително по-ограничени възможности за изваждане на вече постъпилите в тях отпадъци.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика