Начало >Добруджа >Общество

От 22-ма новорегистрирани с COVID-19 в областта, само трима са в болница

21.08.2020 г. 13:14:13 ч.
/
От  22-ма новорегистрирани с COVID-19 в областта, само трима са в болница
Днес в Единния информационен портал са регистрирани 22 нови случая с положителен резултат за COVID-19. Директорът на Регионална здравна инспекция и секретар на Областен координационен щаб д-р Светла Ангелова съобщи, че това са 11 мъже на възраст от 20 г. до 78 г. и 11 жени на възраст от 31 г. до 77 г. Само един от мъжете е настанен за лечение в болнично заведение – УМБАЛ „Св. Марина“ във Варна. Останалите 10 лица са поставени на домашно лечение и изолация. От жените две са хоспитализирани – едната е в УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна, а другата е настанена за лечение в МБАЛ Добрич. Всички други пациентки са под изолация на домашно лечение.
От новоустановените случаи има само едно медицинско лице, което е на домашно лечение, допълни д-р Ангелова. Тя съобщи още, че в резултат на заболяването мъж на 62 години е починал.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика