Начало >Добруджа >Общество

От днес се глобяват шофьори за неподходящи за зимата гуми

15.11.2025 г. 07:44:21 ч.
/
От днес се глобяват шофьори за неподходящи за зимата гуми
От днес органите на КАТ може да налагат глоби на всички шофьори, които управляват автомобилите си с неподходящи за зимата гуми. От 15 ноември до 1 март всички автомобили трябва да са оборудвани със зимни гуми или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм. 
Законът за движение по пътищата (ЗДП) позволява използването на всесезонни или дори летни гуми, ако отговарят на изискването за грайфер, но експертите силно препоръчват зимни гуми за по-добра безопасност в студено време.

В момента тече втори етап на традиционната акция „Зима”, която цели да повиши вниманието на водачите по отношение на подготовката на автомобилите за предстоящия зимен сезон.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре



Яндекс.Метрика