От догодина летим директно до САЩ?

12.09.2016 г. 12:39:20 ч.
/
От догодина летим директно до САЩ?
Възможно е да летим директно до САЩ от следващата година. Това стана ясно на провеждащата се в София международна конференция „Европейско и американско партньорство на авиационния бизнес и инвестициите”, която бе открита от транспортния министър Ивайло Московски.

„Авиокомпанията BH AIR вече трета година работи по осъществяване на директен полет между България и САЩ“, заяви пред журналисти Янко Иванов, представител на авиокомпанията BH AIR.

На практика е напълно готова, като остава да получи съвсем малко разрешителни. Предстои да приключи процедурата, свързана с подаването на данни за пътниците и екипажите, които трябва да бъдат обработени от страна на американската администрация. "Остава и формалното назначение на авиокомпанията от българската страна, тъй като имаме всички разрешения от американска страна“, уточни Иванов.
Авиокомпанията е одобрена в пълен обем както за редовни полети, така и за чартърни от страна на САЩ. Извършени са тестови полети до САЩ. Иванов изрази очакване през следващата година директно да летим до САЩ.
Плановете на компанията са да се осъществяват по 2-3 полета седмично. На този етап те ще са до Ню Йорк, а впоследствие и до Чикаго.
Транспортният министър Ивайло Московски смята за реалистични плановете за полети до САЩ от следващата година.
„Тази конференция ще даде по-силен тласък на взаимоотношенията особено по темата сигурност, на комуникацията между летищата в Югоизточна Европа с колегите им от големите американски летища“, коментира Московски. 
По време на форума ще бъдат обменени и практики за бизнеса, който се извършва на летищата, поддръжката на летателните апарати, както и по темите за информационното обслужване.
Снимка:az616578.vo.msecnd.net
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Административен хаос заради преминаването към електронни здравни карти
Административен хаос заради преминаването към електронни здравни карти
Областният управител на Разград Владимир Димитров е с прекратено членство в ГЕРБ
Областният управител на Разград Владимир Димитров е с прекратено членство в ГЕРБ
Патриарх Даниил: Да носим кръста си на християни с достойнство
Патриарх Даниил: Да носим кръста си на християни с достойнство
Ваксината срещу варицела ще стане задължителна?
Ваксината срещу варицела ще стане задължителна?



Яндекс.Метрика