Начало >Добруджа >Регионални

Откриват СТЕМ центъра в СУ “Никола Вапцаров“ в Карапелит с Ден на отворени врати

24.04.2026 г. 09:46:25 ч.
/
Откриват СТЕМ центъра в СУ “Никола Вапцаров“ в Карапелит с Ден на отворени врати
На 28 април от 9:30 часа в Средно училище „Никола Вапцаров“, с. Карапелит ще се проведе тържествено събитие, съчетаващо откриване на нов STEM център и Ден на отворените врати.

Новият STEM център е изграден в рамките на инвестиция по процедура  „Училищна STEM среда”, финансирана със средства от Европейския съюз. Той включва модерно оборудвани лаборатории по природни науки, математика и информатика, които ще подпомогнат въвеждането на интерактивни методи на преподаване.

Основна цел на процедурата е осигуряване на физическата среда и техническото оборудване и обзавеждане на STEM пространства в училищното образование с оглед създаване на интегрирана учебна среда от ново поколение, която да поощри и подкрепи образователните иновации в обучението и преподаването, и да се повиши интересът към науките и научните изследвания у учениците.
Към новоизградения STEM център функционират и пет високотехнологично оборудвани и свързани класни стаи, които допълват съвременната образователна среда в училището. Те разполагат с модерни интерактивни дисплеи, таблети за учителите и съвременен образователен софтуер, който позволява провеждането на динамични и ангажиращи уроци.
За шеста поредна година училищното ръководство организира Ден на отворени врати, за да представи професията „Производство на растителни масла и маслопродукти“, която се изучава в училището и дава реални умения и възможности за бъдеща реализация.
Училището ще отвори врати за бъдещи ученици и гости, а своето присъствие са заявили седмокласници от селата Ловчанци, Смолница и Хитово, които ще се запознаят с условията на обучение, учебната база и възможностите за развитие след 7. клас в СУ „Никола Й. Вапцаров“, с. Карапелит.

За гостите ще бъде организиран и базар с продукти, произведени от учениците – шарлан, хлебни изделия и сапуни с билки, отгледани в училищната оранжерия. Това ще даде възможност на посетителите да се докоснат до реалните резултати от обучението и практическата работа на учениците.

Средно училище „Никола Вапцаров“, с. Карапелит отправя покана към всички желаещи да се присъединят и да станат част от тези събития.
Източник:Община Добричка

Коментирайте
Подобни новини
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика